Zalety domu drewnianego

SZYBKOŚĆ BUDOWY -  Budowa domu drewnianego charakteryzuje się bardzo dużą prędkością pracy. Przeciętny dom jednorodzinny w zakresie „surowym zamkniętym” buduje się ok. 4 tygodnie, a „pod klucz” 5 miesięcy, do momentu wprowadzenia się. W przypadku domu tradycyjnego( murowanego) jest to praktycznie niemożliwe.

ENERGOOZCZĘDNOŚĆ I EKONOMIA -  Budownictwo drewniane w technologii szkieletowej charakteryzuje się bardzo wysoką energooszczędnością. Poprzez zastosowanie wełny mineralnej jako ocieplenia uzyskujemy bardzo dobry współczynnik przepuszczalności cieplnej. co przekłada się na niskie koszty utrzymania domu. Przy zastosowaniu instalacji w postaci kotła na „ekogroszek” koszty ogrzewania domu o powierzchni ok. 140m2  wahają  się w granicach 4-5 zł dziennie w okresie zimowym. Dla przykładu, w przypadku domu tradycyjnego koszty co najmniej cztery razy wyższe.

TRWAŁOŚĆ DOMU  DREWNIANEGO - Domy drewniane nie odbiegają żywotnością od domów murowanych poprzez zastosowanie najwyższej jakości drewna które jest wysuszone, strugane i dodatkowo zaimpregnowane przeciwko korozji biologicznej. Wszystkie zewnętrzne elementy drewniane są malowane najwyższej jakości farbami i olejami które nie wymagają częstej pielęgnacji.