DOMY DREWNIANE

Zalety domu drewnianego

SZYBKOŚĆ BUDOWY - Budowa domu drewnianego charakteryzuje się bardzo szybkim tempem prac. Przeciętny dom jednorodzinny w zakresie „surowym zamkniętym” buduje się ok. 3-4 tygodnie, a w stanie deweloperskim do 2-4 miesięcy, do momentu wykończeń „pod meble”.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I EKONOMIA - Budownictwo drewniane w technologii szkieletowej charakteryzuje się bardzo wysoką energooszczędnością. Poprzez zastosowanie wełny skalnej jako ocieplenia, uzyskujemy bardzo dobry współczynnik przepuszczalności cieplnej, co przekłada się na niskie koszty utrzymania domu (jest to ok. 3-4 krotne niższe niż w domu murowanym).

TRWAŁOŚĆ DOMU DREWNIANEGO - Domy drewniane naszej produkcji nie odbiegają żywotnością od domów murowanych poprzez zastosowanie najwyższej jakości drewna ze świerka skandynawskiego, które jest zabezpieczone poprzez suszenie struganie i zaoblenie krawędzi. Wszystkie zewnętrzne elementy drewniane są malowane najwyższej jakości farbami i olejami, które nie wymagają częstej pielęgnacji.

DOM DREWNIANY - ZDROWIE I EKOLOGIA – W domach drewnianych duży wpływ na samopoczucie człowieka (a jest to ok. 65% życia) ma specyficzny mikroklimat. Jest on powiązany z wieloma czynnikami, takimi jak:

  • używanie w jak największym stopniu ekologicznych materiałów budowlanych (drewno, wełna skalna, płyty „Steico”),
  • dom drewniany posiada samoregulację wilgotności (utrzymywanie niskiej wilgotności zapobiega tworzeniu się jakichkolwiek pleśni, grzybów, itp.)
Zalety domu drewnianego
Zalety domu drewnianego
Zalety domu drewnianego
Zalety domu drewnianego
Zalety domu drewnianego
Zalety domu drewnianego

Przejdź do góry strony